Club Lake Sprint Triathlon Results 2022

The results of the Club Sprint Pool triathlon in Horsehoe Lake featuring competitors from guest club Three Counties Triathlon Club.

Congratulations to all participants and thanks to the Race Director and all marshals. 

NameSwimT1BikeT2RunTotal
James Long00:13:1300:00:3800:34:5700:00:4000:21:4601:11:14
Kelvin Spencer00:14:0000:00:3000:38:3400:00:3300:22:4401:16:21
Seadhna Wilson00:16:1600:01:0400:39:2000:00:2800:21:2801:18:36
Julian Fairley00:14:0300:00:4600:36:5400:00:4700:28:3301:21:03
Paul Flattery00:16:4300:01:0500:42:2500:01:0000:21:1801:22:31
Bruno Rizzotto00:15:4100:01:5500:42:3000:00:0400:25:2401:25:34
TimPay00:18:5300:02:1100:38:5000:01:1700:25:4201:26:53
Dave Berry00:17:4000:02:2100:41:5200:01:2700:25:3601:28:56
Steve Smulovic00:15:4800:01:5900:42:1900:00:4200:28:5301:29:41
Joseph Pickup00:16:2400:00:3700:43:0500:00:5700:29:5501:30:58
Keith Conradi00:14:3200:03:2900:45:2000:00:5800:26:5401:31:13
Mike Tresise00:20:0700:02:2100:43:5500:01:0200:24:3201:31:57
Cathy Berry00:15:5500:01:4600:44:1700:06:4500:23:5001:32:33
Rob Baird00:19:0300:01:3900:44:4200:01:0700:26:1201:32:43
Stephen Pearce00:18:1100:02:0000:45:1600:01:1800:28:1601:35:01
Chris Plummer00:17:0000:02:0800:43:3600:01:4700:31:4401:36:15
Gillian Barrett00:16:5300:02:0900:45:4700:01:2900:29:5701:36:15
Mel Pearce00:17:0100:02:3100:47:2400:00:4000:29:3901:37:15
Andrew Pickup00:17:4600:02:0000:46:1700:01:2700:34:3101:42:01
Michael Hall-Guy00:20:3800:02:5300:49:2900:01:0800:28:1501:42:23
Kim Mepsted00:17:4600:02:2000:49:4600:01:1200:36:0201:47:06
Juliet Fenwick00:23:3300:01:4700:51:3800:00:4500:37:5001:55:33
Sarah Gallichan00:16:3700:01:5001:11:0100:00:3700:35:3902:05:44
Sue Dart00:28:3300:00:4101:05:0900:00:4800:39:2302:14:34
Lindsay Bamford00:20:0600:02:4600:47:0100:01:3500:00:0000:00:00
James Warren00:00:0000:00:0000:00:0000:00:0000:00:0000:00:00
Sam Weller00:18:2300:04:3300:46:4200:00:0000:00:0000:00:00
Splits              
Andrew PickupCaroline RobertsCathy BerryCharlie SmithChris PlummerMel PearceDarren TuthilDavid BerryHaydn JonesJames LongKim MepsteadNick TimminsSteve SmulovicTennille Balt
Swim Time00:16:3200:17:0600:15:1200:16:5600:16:4700:16:5600:17:5300:16:4500:12:1800:12:0800:18:1800:14:0800:14:0200:14:00
Bike Time00:35:3600:36:0700:30:2000:36:2400:32:0500:36:5700:35:0700:30:4500:29:3800:26:5400:40:3200:30:5500:30:5100:34:55
Run Time00:36:0700:28:4200:26:1600:28:3600:27:4900:28:3900:22:0200:29:3500:25:4400:22:0900:22:1200:28:4300:34:57
Final time:01:29:3401:22:4401:12:2901:22:4201:17:4901:23:1601:15:0501:18:0001:07:1601:01:37DNF01:06:5001:14:1601:24:36